Hakkımızda

Zengin bir coğrafyada olduğu için mutlu, sırtını dayadığı engin dağlarla güçlü, yeşillere bezenerek süslenen vadileri ile ferah, sıcakkanlı insanıyla misafirperver bir şehir.

Seydişehir sevgi şehridir. Seyid şehridir. Adını aldığı Seyid Harun Veli ile manevi bir huzur, eşsiz tabiatıyla görsel bir ahenk yaşar, gönlünüzde hissedersiniz bu sevgiyi. Her mevsim ayrı bir seyir zevki sunan Kuğulu tabiat parkı, dünyaca ünlü Tınaz tepe mağarası ve benzersiz doğa güzellikleri ile sevgiyle karşılar sizi bu şehir.

Seydişehir bu benzersiz güzelliklerinin yanında şifalı termal suları ile bölgenin cazibe merkezi oluyor. 20 yılı aşkın süredir varlığı bilinen termal kaynaklar, Seydişehir Belediyesinin yakın dönemde yaptığı çalışmalarla gün yüzüne çıkarıldı. Başkan Mehmet Tutal yönetimindeki Seydişehir Belediyesi, kaynaklarını verimli kullanarak, cesaret ve istikrarla bu büyük yatırımı bölge turizmine kazandırdı. Bölgenin bir hayali daha gerçeğe dönüştü.

Seydişehir merkezine 5 km mesafede, 13 bin m2 açık 5 bin m2 kapalı alanı ile Seydi Şifa, termal bölgenin termal sağlık turizminde yapılan en önemli yatırımıdır. Bay ve bayanlar için ayrı havuz kompleksleri, sauna, buhar odası, Türk hamamı, fitnes bölümü, revir sağlık hizmetleri, lobi ve vitamin kafe olmak üzere tüm alanlarıyla dört mevsim 365 gün tatil tadında kaplıca deneyimi yaşamak isteyeneler için özel olarak planlanan Seydi Şifa’nın konforlu ve ferah alanlarına merhaba deyin.

650 metre derinlikten, 43 derece sıcaklık ile çıkarak termal tesise gelen ve uygun sıcaklığa ulaşan termal su, birçok tesiste yapılan şebeke suyu ile soğutma işlemine girmeden tüm mineralleri ve şifası ile olduğu gibi kullanılıyor. Bu nedenle doğal kaplıca suyu özünden hiç bir şey kaybetmiyor.

Seydi Şifa termal suları zengin mineral yapısı ile dünyanın en önemli kaplıcaları ile eşdeğer bir yapıya sahip. Bol mineralli sağlıklı kaplıca suyu ile dolu bay-bayan ayrı termal havuzlardan sağlık ve konfordan ödün vermeden faydalanacaksınız. Dünyaca ünlü termal suyun faydaları ile kendinizi daha dinç ve sağlıklı hissedeceksiniz. Kalitesi sürekli takip altında tutulan termal havuzlar hayat kalitesini düşüren birçok rahatsızlığın iyileşme sürecine destek olacak.